Dolar amerykański USD

Wymień banknoty na złotówki !

Aktualna cena skupu uszkodzonych i wycofanych banknotów USD wynosi: 2.7 PLN.

Aktualizacja: 2024-05-24 15:01:04

Skup dolara amerykańskiego USD

Czy posiadasz dolary amerykańskie z podróży do USA? W łatwy i szybki sposób możesz je zamienić na złotówki. Pomożemy Ci wymienić banknoty przedstawione na zdjęciach.

Aktualnie będące w obiegu dolary amerykańskie

  • Banknoty są oficjalną amerykańską walutą.
  • Wymieniamy również starsze wersje amerykańskich dolarów.
  • Skontaktuj się z nami w celu wymiany banknotów.

Wycofane z obiegu dolary amerykańskie

  • Banknoty nie są już emitowane przez System Rezerwy Federalnej.
  • Banknoty są nadal ważne, jednak zostały wycofane z obiegu.
  • Stare wersje banknotów wymieniamy na złotówki lub euro.

Dolar amerykański

Nazwa dolara wywodzi się od talara, ponieważ początkowo talarem/dolarem nazywano srebrną monetę. W stanach zjednoczonych pod koniec XVIII wieku dolar został dopuszczony do bicia, ale dopiero w 1974 roku wybito pierwszą monetę.

Nazwa „Dolar” jest używana zamiennie z wieloma przydomkami waluty. Dolar jest często nazywany „greenback” albo „buck”. W Portoryko dolar zyskał przydomek „Peso”, a w Luizjanie „Piastre”

Symbol amerykańskiej waluty jest znany na całym świecie, a został opracowany jako wariant hiszpańskiej waluty pesco, której znakiem była cyfra 8, między dwoma pochyłymi linami, czyli /8/. Symbol dolara $ powstał poprzez połączenie dwóch linii w jedną, przechodzącą przez sam środek cyfry 8.

Dolar amerykański USD jest narodową walutą w USA (we wszystkich stanach, na Alasce i Hawajach oraz na terytoriach należących do Stanów: BakerGuamHowlandJarvisJohnstonKingmanMariany PółnocneMidwayPalmyraSamoa AmerykańskieWake, Bajo Nueva Bank, NavassaPortoryko, Serranilla) oraz w Ekwadorze, Panamie, Salwadorze. Dolar jest również środkiem płatniczym na Bahamach, Afganistanie, Barbadosie, Kambodży, Timorze Wschodnim, Iranie, Libanie, Wyspach Marshalla, Mikronezji, Palau, Saba, Saint Eustatius, Turków i Caicos, Wietnamie, Wyspach Dziewiczych i Zimbabwe i na wyspie Bonaire.

Wymień dolary amerykańskie na złotówki !

Czy znalazłeś schowane dolary albo posiadasz banknoty z podróży do USA? W łatwy i szybki sposób możesz wymienić dolary na złotówki przez staragotowka.pl.

Wymień banknoty i monety ze Stanów Zjednoczonych i z innych krajów przez nasz serwis staragotowka.pl. Pamiętaj, że w dalszym ciągu możesz zamienić banknoty i monety, które nie są już w obiegu. Pomożemy Ci wymienić dolary amerykańskie, euro, dolary kanadyjskie, franki szwajcarskie, dolary australijskie, korony szwedzkie, liry i wiele innych walut.

Zamów kuriera