Funt brytyjski GBP

Wymień monety na złotówki lub euro!

Aktualna cena skupu uszkodzonych i wycofanych monet GBP wynosi: 2.14 PLN.

Aktualizacja: 2023-01-29 09:01:01

Skup monet – funtów brytyjskich GBP

Zostało Ci kilka monet z podróży do Wielkiej Brytanii i nie wiesz co z nimi zrobić? Z nami łatwo i szybko wymienisz je na złotówki lub euro. Otrzymaj gotówkę za monety będące na zdjęciach:

Monety brytyjskie będące w obiegu

  • W baku lub kantorze wymiany walut poza Wielką Brytanią można zazwyczaj wymienić tylko banknoty, a monety nie są przyjmowane.
  • Nie wymieniamy monety pochodzących sprzed systemu dziesiątkowego w Wielkiej Brytanii i dużych wersji o nominalne 50, 10, 5 oraz wycofanych z obiegu monet 0,5 pensa.
  • Wymieniamy brytyjskie monety przedstawione na zdjęciach i monety pamiątkowe. Zamieniamy również rzadko spotykane monety o nominale 5 funtów i o 25 pensów.
  • Wypełnij formularz na dole strony w celu wymiany monet.

2 funty: wymieniamy monety z podobnym wizerunkiem na awersie bez względu na rok produkcji. Monety 2 funtowe różnią się między sobą rewersem.

1 funt: wymieniamy monety z podobnym wizerunkiem na awersie monety bez względu na rok bicia. Monety 1 funtowe różnią się między sobą rewersem.

50 pensów: wymieniamy monety wyemitowane w 1997 roku albo w późniejszych latach.

20 pensów: wymieniamy wszystkie monety bez względu na rok produkcji monet.

10 pensów: wymieniamy monety z 1992 roku lub wyemitowane w późniejszych latach.

5 pensów: wymieniamy monety z 1992 roku lub wyemitowane w późniejszych latach.

2 pensy: wymieniamy monety pochodzące z 1971 roku lub z lat późniejszych. W przypadku monet wybitych po 1971 roku ważne jest, aby na monecie widniał napis „new pence”.

1 pens: wymieniamy monety pochodzące z 1971 roku lub z lat późniejszych. W przypadku monet wybitych po 1971 roku ważne jest, aby na monecie widniał napis „new penny”.

Wymień monety brytyjskie na złotówki lub euro!

Schowane w szufladzie monety brytyjskie lub te z wakacji, wymienisz łatwo i szybko na złotówki lub euro przez staragotowka.pl.

Nie czekaj, zamień banknoty i monety z Wielkiej Brytanii oraz z innych państw przez nasz serwis. Dodatkowo wciąż możesz wymienić stare banknoty i monety wycofane z obiegu. Z nami wymienisz też takie waluty jak: stare dolary australijskie, franki szwajcarskie, korony czeskie, liry i wiele innych – sprawdź

Zamów kuriera