Dostawcy kruszców inwestycyjnych – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Dostawcy kruszców inwestycyjnych – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Złoto czy srebro inwestycyjne to świetny sposób, aby zdywersyfikować swój portfel. Nic więc dziwnego, że monety bulionowe oraz sztabki cieszą się niemałym zainteresowaniem wielu osób szukających alternatywy dla mało rentownych lokat w banku czy innych instrumentów finansowych. Planując zakup kruszców należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

kilogramowe sztabki złota

Gdzie kupować srebro i złoto inwestycyjne?

Wybór odpowiedniego dostawcy metali szlachetnych to gwarancja zakupu sztabek i monet, których autentyczność nie pozostawia żadnych wątpliwości. Obecnie tego typu transakcje dokonywane są nie tylko osobiście, ale również za pośrednictwem internetu. Wbrew pozorom są one całkowicie bezpieczne, oczywiście o ile wybierzemy sprawdzonego dostawcę o ugruntowanej pozycji. Na co zwracać uwagę planując zakup srebra, złota czy platyny? Istotnym kryterium powinien być czas realizacji zamówienia. Długie oczekiwanie na zakupione metale szlachetne świadczy o tym, że dostawca nie posiada odpowiednich zapasów. Oprócz tego warto zweryfikować czy wybrana przez nas firma prowadzi również skup złota i srebra. Chociaż w razie konieczności możemy sprzedać posiadane kruszce u innego dilera, brak odkupu źle świadczy o sprzedawcy. Ważne są również takie kwestie, jak jasno określony sposób dostawy oraz płatności. Cała transakcja powinna opierać się na przejrzystych zasadach. Oczywiście znaczenie podczas zakupów ma także cena oferowanych produktów oraz sam asortyment. Godni zaufania dostawcy metali szlachetnych zazwyczaj mogą zaproponować złote i srebrne monety inwestycyjne oraz sztabki o różnej zawartości czystego kruszcu, co przekłada się na ich wartość. Duży wybór wyrobów menniczych znaleźć można w sklepie 79 Element. Coś dla siebie znajdą tu zarówno osoby szukające większych sztabek złota, jak i początkujący inwestorzy chcący zakupić nieco tańsze srebro lokacyjne czy najbardziej popularne monety bulionowe.

Monety czy sztabki?

Wybór pomiędzy sztabkami a monetami bulionowymi to jeden z najczęstszych dylematów początkujących inwestorów. Zakup którego z tych produktów jest bardziej opłacalny? Różnica w cenie pomiędzy najbardziej popularnymi monetami a sztabkami jest niewielka, dlatego rozsądnie jest kierować się własną wygodą. Jeśli chodzi o monety to łatwo jest sprawdzić ich autentyczność, zaś za sztabkami przemawia nieco niższa cena za gram w przeliczeniu. Warto jednak pamiętać, że na początek najlepiej jest wybierać produkty cieszące się największą popularnością. Rozsądnym zakupem będzie więc Krugerrand, Australijski Liść Klonowy czy Wiedeńscy Filharmonicy. W przypadku planowanej inwestycji w sztabki, najlepiej jest nabywać produkty z mennic certyfikowanych przez London Bullion Market Association, a więc np. Perth Mint, Rand Rafinery czy Argor Heraeus. Początkujących inwestorów, którzy nie chcą na początek lokować w kruszcach dużych kwot, zainteresować może srebro. W 79 Element można kupić nie tylko wykonane z tego metalu sztabki różnej wielkości i monety bulionowe, ale też zestawy srebra inwestycyjnego junk silver – więcej na https://79element.pl/srebro-inwestycyjne/.

mała sztabka złota

Dlaczego warto inwestować z metale szlachetne

Największą popularnością wśród osób planujących inwestycję w metale szlachetne cieszy się niewątpliwie złoto. Królewski kruszec utrzymuje swoją wartość niezależnie od sytuacji na rynkach finansowych i stanowi środek płatniczy akceptowany na całym świecie, jest więc świetnym zabezpieczeniem na czasy kryzysu czy konfliktów zbrojnych. Sprawdzi się też doskonale jako inwestycja długoterminowa. Co prawda na zyski przyjdzie poczekać nawet kilka lub kilkanaście lat, ale historia pokazuje, że złoto stale zyskuje na wartości. Metale szlachetne warto więc włączyć do swojego portfela inwestycyjnego jako jeden z jego różnorodnych elementów. Zakup złota, srebra czy platyny bądź palladu to dobra lokata oszczędności, która może uchronić posiadany kapitał przed skutkami inflacji. Ograniczone zasoby kruszców gwarantują zaś, że z dużym prawdopodobieństwem ich wartość będzie rosła wraz z upływem czasu.