Stare, wycofane, zniszczone banknoty – zobacz jak możemy Ci pomóc!

Stare, wycofane, zniszczone banknoty – zobacz jak możemy Ci pomóc!

Wizyta na strychu domu rodzinnego albo porządki w piwnicy niekiedy mogą zakończyć się niespodziewanym odkryciem. Oprócz pamiątek rodzinnych nierzadko zdarza się sytuacja, w której znaleziskiem są stare banknoty. Bywa, że i w obcych walutach. Schowane, odłożone na „trudniejsze czasy” przetrwały lata. Co zrobić z takim znaleziskiem? Czy takie pieniądze mają jakąkolwiek wartość? Gdzie się z nimi udać?

Czy stare pieniądze mogą mieć jakąś wartość?

Mogą. Ale ich cena uwarunkowana jest przez wiele czynników. Wszystko zależy od tego, czy bank centralny emitujący niegdyś walutę, którą odnajdziemy gdzieś z zakamarkach naszego domu, w dalszym ciągu pozwala na wymianę starych banknotów na nowe, aktualnie obowiązujące. Dzieje się tak w przypadku wielu walut europejskich – wprowadzenie wspólnej waluty w 2004 roku wyparło z rynku wiele narodowych znaków pieniężnych. Nie upłynęło jeszcze tak wiele lat od tamtego wydarzenia, dlatego część banków w Europie wciąż dopuszcza możliwość wymiany wycofanych banknotów na nową walutę. Z wymianą takich środków nie będziemy mieć najmniejszych problemów. Możemy to zrobić samodzielnie, udając się do danego kraju, albo sprzedać swoje pieniądze w skupach starych banknotów, tj. https://staragotowka.pl/. Warto jednak śledzić informacje na bieżąco. Wiele banków wyznaczyło bowiem ostateczne terminy wymiany starych pieniędzy.

skup walut wycofanych z obiegu

Jakie waluty skupujemy?

W naszym skupie walut wycofanych z obiegu bez najmniejszych problemów sprzedasz obecnie 30 walut międzynarodowych. Cena za poszczególne stare banknoty oczywiście uzależniona jest od tego, jaki znak pieniężny się na nich znajduje. Wśród tych o najwyższym kursie znajdują się: dolar amerykański i australijski, frank szwajcarski, funt brytyjski, irlandzki i szkocki. Po dobrej cenie skupimy również takie waluty, jak: forint węgierski, frank belgijski, escudo portugalskie czy łat łotewski. Pełną listę walut, które skupujemy, znajdziecie oczywiście na naszej stronie.

Jak przebiega sprzedaż starych banknotów?

Dbamy o wygodę naszych klientów i oszczędzamy ich czas. Dlatego cała procedura sprzedaży wycofanych banknotów może odbyć się bez wychodzenia z domu, z dowolnego miejsca w kraju. Po tym, jak zdecydujesz się sprzedać w naszym skupie starych banknotów znalezione pieniądze, możesz wygodnie oszacować, ile zyskasz na takiej transakcji. Na naszej stronie umieściliśmy specjalny kalkulator, który pozwoli szybko przeliczyć, jakiej kwoty możesz się spodziewać. Następnie wystarczy wypełnić formularz na naszej stronie internetowej, a po jego wypełnieniu prześlemy specjalną etykietę, którą należy nakleić na przesyłkę, którą następnie odbierze od Ciebie kurier. Oprócz starych banknotów w przesyłce należy umieścić informację o numerze bankowym, co znacznie przyspieszy całą procedurę. Jak tylko kurier pojawi się w naszej siedzibie, zlecimy przelew stosownej kwoty na Twoje konto. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z popularnych paczkomatów inpost. Niezależnie od wybranej metody przekazania środków, możesz mieć pewność, że w ciągu kilku dni pieniądze znajdą się na Twoim koncie.

skup wycofanych banknotów

A co, jeśli pieniędzy nie można wymienić w banku na nowe?

Wiele ze starych banknotów nie posiada już siły nabywczej. Tak jest w przypadku starych polskich złotych. Możliwość ich wymiany w banku minęła wraz z dniem 31.12.2010 roku. Podobnie rzecz się ma w przypadku wielu innych walut europejskich. Nie można jednak powiedzieć, że pieniądze takie nie mają żadnej wartości. Jeśli stan ich zachowania jest bardzo dobry, możemy liczyć na to, że staną się one przedmiotem zainteresowania kolekcjonerów. Sprawa jest tu bardzo skomplikowana, gdyż jedne banknoty będą cenniejsze od innych, nawet jeśli są w tej samej walucie. W oszacowaniu wartości posiadanych przez nas pieniędzy mogą pomóc profesjonalne fora numizmatyczne, a także katalogi starych banknotów. Znajdziemy w nich informację o poszczególnych emisjach danych banknotów i dowiemy się, które stanowią szczególnie cenne okazy dla kolekcjonerów. Warto skorzystać w takim przypadku z usługi wyceny starych banknotów. Może okazać się wtedy, że na sprzedaży danego egzemplarza zarobimy wielokrotność jego pierwotnej wartości. W takim przypadku jednak sporo zależy od szczęścia. Trzeba regularnie śledzić transakcje i aukcje na giełdach numizmatycznych, by swoje banknoty sprzedać jak najkorzystniej. Może się również okazać, że warto wstrzymać się ze sprzedażą. Z biegiem kolejnych lat dany banknot hipotetycznie może być nawet trudniejszy do zdobycia na rynku kolekcjonerskim, więc jego cena może wzrosnąć.

Choć czasami wydaje nam się, że stare przedmioty nie posiadają żadnej wartości i ich jedynym miejscem przeznaczenia powinien być śmietnik, z pieniędzmi rzecz ma się nieco inaczej. Nawet jeśli nie można wymienić ich na obowiązującą walutę, zawsze mogą stanowić przedmiot zainteresowania kolekcjonerów. Dzięki usługom świadczonym w skupie https://staragotowka.pl/możesz upłynnić środki zamrożone w starych banknotach i liczyć na darmową wycenę posiadanych pieniędzy w walutach wycofanych w obiegu.